Los Angeles
Добре дошли в Холивуд - мястото, където всичко е възможно. Присъединете се към нас и се забавлявайте.

Join the forum, it's quick and easy

Los Angeles
Добре дошли в Холивуд - мястото, където всичко е възможно. Присъединете се към нас и се забавлявайте.
Los Angeles
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Търся...

+5
Мурасаки Мамеха
Катерина Алейн
София Стюарт
Стейси Хатауей
Eleonor Chloé Bennett
9 posters

Go down

Търся... Empty Търся...

Писане by Eleonor Chloé Bennett Пет Авг 19, 2011 1:15 pm

Ако търсите някакъв тип книга, просто пишете тук, а останалите потребители ще се опитат да ви насочат към хубави такива.
Eleonor Chloé Bennett
Eleonor Chloé Bennett
Do you believe in love at first sight, or should I walk by again?
Do you believe in love at first sight, or should I walk by again?

Име : Елеонор Мадисън Бенет
Брой мнения : 3214

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Eleonor Chloé Bennett Пет Авг 19, 2011 1:17 pm

Та, да се насосам първа в темата Very Happy
Търся някаква съкратена версия на "Илиада" из интернет. Можете ли да ми препоръчате нещо, защото наистина не ми се чете цялата ;хх
Eleonor Chloé Bennett
Eleonor Chloé Bennett
Do you believe in love at first sight, or should I walk by again?
Do you believe in love at first sight, or should I walk by again?

Име : Елеонор Мадисън Бенет
Брой мнения : 3214

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Стейси Хатауей Пет Авг 19, 2011 2:09 pm

Няма да я намериш никъде съкратена и аз съм я търсила преси. Мога обаче да ти я препоръчам на издателство ПАН поредицата Книги за ученика. Не е чак толкова дълга а има приложения накрая. Другият вариант е да изгледаш филма и да подбереш от книгата само това, което го няма във филма
Стейси Хатауей
Стейси Хатауей
Famous
Famous

Име : Стейси Хатауей
Брой мнения : 3120

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by София Стюарт Пет Авг 19, 2011 2:40 pm

Ел, мисля, че няма смисъл да я четеш цялата. Тя така или иначе цялата не се обсъжда. Аз ще те съветвам да направиш каквото аз направих миналата година. Прочети само I, II, III, VI, XVIII и XXII песни. Те са най-важните, с най-основните неща за цялата "Илиада". Аз направих така и нямах никакви проблеми миналата година.
Ако пък ви карат да четете цялата, деня преди часа ви си причети песента, то е работа за 15 минути. Пък и не ми се вярва да обсъждате 2-3 песни за един час. Невъзможно е ;Д Надявам се да съм помогнала.
София Стюарт
София Стюарт
Famous
Famous

Име : София Джеймс Стюарт
Брой мнения : 846

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Катерина Алейн Пет Авг 19, 2011 8:45 pm

Да, наистина те се обсъждат само някои. Те в учебника са отбелязани предполагам. Ние не я обсъждахме цялата. Аз например гледах филма, е естествено то не е същото, но най - добре да четеш само някои песни или анализи в интернет и ако имаш търпение цялата книга ;д


Последната промяна е направена от Катерина Алейн на Вто Авг 23, 2011 1:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Катерина Алейн
Катерина Алейн

Брой мнения : 216

http://www.anelia.bg

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Мурасаки Мамеха Вто Авг 23, 2011 11:34 am

"Илиада" е смешно кратка книга. Понеже е в стихове, много лесно върви. Мисля, че гледането на филма ще отнеме повече време от прочитането на цялотопроизведение. Наистина не се обсъжда цялата, но не е интересно, ако не знаеш сюжета, а ти се представят само някакви откъслечни картинки - битката на ахил и Хектор например.
Виж някои други книги си заслужава да се пропуснат направо целите... "Декамерон" например, но това беше за 10-ти клас.
Мурасаки Мамеха
Мурасаки Мамеха
L.A. citizen
L.A. citizen

Име : Мурасаки Мамеха
Брой мнения : 406

http://aigun.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Александра Удинов Съб Ное 12, 2011 10:31 am

Търся...започнах една поредица Живот на върха...не знам дали ще мога скоро да си купа другите три книги Лукс, Клюки и Завист. Някой може ли да ми прати линк да си изтегля книгите? ...мерси предварително
Александра Удинов
Александра Удинов
Famous
Famous

Име : Александра Удинов.
Брой мнения : 1001

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Хелена Клаус Съб Ное 12, 2011 10:14 pm

Имам нужда от някакво ново четиво, понеже нямам никакви идеи, та чакам вашите. Само да не са вампири, сукуби, върколаци, etc, понеже до гуша ми дойде от еднообразни сюжети. Търся нещо извън тези рамки, да се отклонява от дългата редица "здрачоподобни".
Жанрът иначе няма значение - не ми пука дали е класика или нещо ново, само да няма зъбатковци в книгата ;д
Хелена Клаус
Хелена Клаус
Famous
Famous

Име : Хелена Клаус
Брой мнения : 2336

http://zebraprinteddreams.tumblr.com/

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Александра Удинов Съб Ное 12, 2011 10:27 pm

Предлагам ти да прочетеш тази поредица, която аз почнах "Живот на върха" от Ана Годбърсън...мисля, че ще ти хареса. А и един любовен роман наскоро четох "Когато Красавицата укроти звяра"-също е много интересна...и няма зъбатковци Wink
Александра Удинов
Александра Удинов
Famous
Famous

Име : Александра Удинов.
Брой мнения : 1001

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Хелена Клаус Съб Ное 12, 2011 10:32 pm

Добрем, записвам ги в уишлиста за другата седмица. Благодаря много, очаквам още предложения.
Хелена Клаус
Хелена Клаус
Famous
Famous

Име : Хелена Клаус
Брой мнения : 2336

http://zebraprinteddreams.tumblr.com/

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Eleonor Chloé Bennett Съб Ное 12, 2011 10:57 pm

Лиглата Аз & моите чиклит слабости се обажда Very Happy
Та, препоръчвам ти горещо Аз обичам Ню Йорк. В момента не мога да ти кажа на кого е, тъй като не ми се рови из библиотечката, обаче тази книга я обичам. Ако ти се чете нещо развлекателно и отпускащо, това е то. То си стана цяла чиклит поредица, но съм най-впечатлена от първата, а именно Аз обичам Ню Йорк. Не знам, повечето ми се смеят, че чета такива неща, обаче аз лично супер много си я обичам тази книга и я препоръчвам на всички.
Eleonor Chloé Bennett
Eleonor Chloé Bennett
Do you believe in love at first sight, or should I walk by again?
Do you believe in love at first sight, or should I walk by again?

Име : Елеонор Мадисън Бенет
Брой мнения : 3214

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Алис Нортман Нед Яну 29, 2012 6:58 pm

Ох, да и аз съм като Хелена.Искам нещо различно, не вампири, дампири и прочие.Наистина ми станаха доста скучни, макар че харесвам доста такива поредици.Понеже, ако тръгна да си търся не мисля, че ще открия нещо наистина грабващо.И понеже още преди много време се отказах от романтичните книги търся нещо наистина необикновенно.Ще съм ви задължена до живот, ако някой ми помогне
Алис Нортман
Алис Нортман

Брой мнения : 35

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Хелена Клаус Нед Яну 29, 2012 8:00 pm

Алис Нортман написа:Ох, да и аз съм като Хелена.Искам нещо различно, не вампири, дампири и прочие.Наистина ми станаха доста скучни, макар че харесвам доста такива поредици.Понеже, ако тръгна да си търся не мисля, че ще открия нещо наистина грабващо.И понеже още преди много време се отказах от романтичните книги търся нещо наистина необикновенно.Ще съм ви задължена до живот, ако някой ми помогне

Ако не си ги чела, бих ти препоръчала да прочетеш "Игрите на Глада" на Сюзан Колинс. Наистина страхотна поредица. Също бих ти препоръчала да прочетеш и "Слугинята" на Катрин Стокет, защото просто е уникална I love you
Хелена Клаус
Хелена Клаус
Famous
Famous

Име : Хелена Клаус
Брой мнения : 2336

http://zebraprinteddreams.tumblr.com/

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Алис Нортман Нед Яну 29, 2012 8:07 pm

Хелена Клаус написа:
Алис Нортман написа:Ох, да и аз съм като Хелена.Искам нещо различно, не вампири, дампири и прочие.Наистина ми станаха доста скучни, макар че харесвам доста такива поредици.Понеже, ако тръгна да си търся не мисля, че ще открия нещо наистина грабващо.И понеже още преди много време се отказах от романтичните книги търся нещо наистина необикновенно.Ще съм ви задължена до живот, ако някой ми помогне

Ако не си ги чела, бих ти препоръчала да прочетеш "Игрите на Глада" на Сюзан Колинс. Наистина страхотна поредица. Също бих ти препоръчала да прочетеш и "Слугинята" на Катрин Стокет, защото просто е уникална I love you
Мерси много!! I love you Изглеждат ми интересни, така че ще ги почна със сигурност! Smile 2
Алис Нортман
Алис Нортман

Брой мнения : 35

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Мурасаки Мамеха Нед Яну 29, 2012 11:10 pm

Алис Нортман написа:
Хелена Клаус написа:
Алис Нортман написа:Ох, да и аз съм като Хелена.Искам нещо различно, не вампири, дампири и прочие.Наистина ми станаха доста скучни, макар че харесвам доста такива поредици.Понеже, ако тръгна да си търся не мисля, че ще открия нещо наистина грабващо.И понеже още преди много време се отказах от романтичните книги търся нещо наистина необикновенно.Ще съм ви задължена до живот, ако някой ми помогне

Ако не си ги чела, бих ти препоръчала да прочетеш "Игрите на Глада" на Сюзан Колинс. Наистина страхотна поредица. Също бих ти препоръчала да прочетеш и "Слугинята" на Катрин Стокет, защото просто е уникална I love you
Мерси много!! I love you Изглеждат ми интересни, така че ще ги почна със сигурност! Smile 2
Ако не търсиш чиклит, можеш да опиташ "На изток от рая" или "Шогун". Може да ти звучат вехто и твърде класическо, но определено си заслужават. Има защо да са популярни толкова години след написването си.
Мурасаки Мамеха
Мурасаки Мамеха
L.A. citizen
L.A. citizen

Име : Мурасаки Мамеха
Брой мнения : 406

http://aigun.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Juliet Evans Съб Фев 04, 2012 9:23 pm

Елеонор Бенет написа:Лиглата Аз & моите чиклит слабости се обажда Very Happy
Та, препоръчвам ти горещо Аз обичам Ню Йорк. В момента не мога да ти кажа на кого е, тъй като не ми се рови из библиотечката, обаче тази книга я обичам. Ако ти се чете нещо развлекателно и отпускащо, това е то. То си стана цяла чиклит поредица, но съм най-впечатлена от първата, а именно Аз обичам Ню Йорк. Не знам, повечето ми се смеят, че чета такива неща, обаче аз лично супер много си я обичам тази книга и я препоръчвам на всички.

Добавям, че препоръчвам и продълженията на Аз обичам Ню Йорк: Аз обичам Холивуд и Аз обичам Париж после SmileSmile
Juliet Evans
Juliet Evans
Famous
Famous

Име : Джулиет Евънс
Брой мнения : 65

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by София Стюарт Съб Фев 04, 2012 9:46 pm

Бях я забравила тази тема, но ето, че ще ми се наложи да я използвам. Та, точно както момичетата преди мен, аз също си търся книжка, със сюжет, в който липсват свръхестествени създания.
Прочетох резюмето на "Слугинята" и в интерес на истината най-вероятно ще започна нея, но всяко предложение ми е добре дошло, защото вече наистина не знам на какво да се спра :/
София Стюарт
София Стюарт
Famous
Famous

Име : София Джеймс Стюарт
Брой мнения : 846

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Мурасаки Мамеха Съб Фев 04, 2012 9:57 pm

София Стюарт написа:Бях я забравила тази тема, но ето, че ще ми се наложи да я използвам. Та, точно както момичетата преди мен, аз също си търся книжка, със сюжет, в който липсват свръхестествени създания.
Прочетох резюмето на "Слугинята" и в интерес на истината най-вероятно ще започна нея, но всяко предложение ми е добре дошло, защото вече наистина не знам на какво да се спра :/
Чела ли си "Къщата на духовете" от Исабел Алиенде? В нея има малко свръхестествени неща, но не точно. Самата книга е за съвсем друго нещо и се доближава до определението чиклит. Отново не съвсем.
Мурасаки Мамеха
Мурасаки Мамеха
L.A. citizen
L.A. citizen

Име : Мурасаки Мамеха
Брой мнения : 406

http://aigun.wordpress.com/

Върнете се в началото Go down

Търся... Empty Re: Търся...

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите